Steinernema-System – 50 mil.

 Izmanto: trūdodu dzimtas, tripšu imago un kūniņu, lapu alotājmušas, smecernieku iznīcināšanai.

Iepakojums: 50 miljioni īpatņu,

SKU: BIO 004051

27.42

Pēc pasūtījuma veikšanas, gaidiet produktu pieejamības apstiprinājumu.

Apraksts

 

Organisma nosaukums                        entomopatogēnā nematode Steinernema feltiae  (Filipjev, 1934)

Organisma raksturojums                    kārta – Rhabditida, dzimta – Steinernematidae

Mikroskopiska izmēra augsnē veģetējoša nematode. Kā bioloģisko augu aizsardzības līdzekli izmanto nematodes kāpurus trešajā attīstības stadijā (L3, vidēji 0,88 mm gari), kas uz laiku spēj eksistēt bez saimiekorganisma un tādēļ ir transportējami.

Darbības raksturojums                        Steinernema feltiae kukaiņa organismā nonāk caur ķermeņa atverēm un izdala baktērijas Xenorhabdus spp. Baktēriju izdalītie toksīni degradē kukaiņa audus un nogalina to 48 stundu laikā. Pārveidotie saimniekorganisma audi kalpo nematožu kāpuriem kā barība un nematodes var noslēgt savu attīstības ciklu. Pieaugušās nematodes saimniekorganismā pārojas un mātītes dēj olas, no kurām attīstību sāk nematožu nākamā paaudze. Saimniekorganismā attīstās divas līdz trīs nematožu paaudzes (atkarībā no pieejamās barības daudzuma), bet kad barības pietrūkst, kāpuri (L3) pamet saimniekorganismu un meklē jaunu upuri, pārvietojoties pat vairāku desmitu centimetru attālumā. Pilns attīstības cikls, atkarībā no vides temperatūras, ir 14-20 dienas.

Izmanto                  trūdodu dzimtas (Sciaridae) kaitēkļu (Bradysia spp., Lycoriella spp. un Sciara spp.), kā arī citu augsnē mītošu kaitēkļu kāpuru, tripšu (Thysanoptera, t.sk. Frankliniella occidentalis) imago un kūniņu, lapu alotājmušas (Liriomyza spp.), smecernieku (Otiorhynchus spp.) iznīcināšanai tomātu, paprikas, gurķu, kabaču, baklažānu un citu dārzeņu,  garšaugu, krizantēmu, gerberu un citu ziedaugu sējumos un stādījumos segtās platībās, sēņu audzētavās segtās platībās, dekoratīvo koku un krūmu sējumos un stādījumos kokaudzētavās segtās platībās, zemeņu stādījumos atklātā laukā un segtās platībās.

Iepakojums            Steinernema feltiae tiek realizēta kā želejas veida masa, iepakojumā pa 5, 50, 250 miljioniem īpatņu, kā arī iepakojumā 12×50 miljoni īpatņu, 5×250 miljoni vai arī 1 miljards īpatņi (abi pēdējie – foliārajām aplikācijām). Želeju sajaucot ar ūdeni, veidojas darba suspensija, ko izmanto augsnes substrāta virsmas vai lapu apsmidzināšanai.

Lietošanas devas

Augsnē/substrātā

(trūdodu ierobežošanai)

īp/m²

Iepakojums/m²

Lietošanas biežums, intervāls

5 milj. īp.

50 milj. īp.

250 milj. īp.

600 milj. īp. (12×50)

 
Vispārējai izlaišanai

1 000 000

5

50

250

600

1x pēc sēšanas/stādīšanas, lēni augošām kultūrām ieteicams atkārtot pēc 6 nedēļām.

Smidzināšanai uz lapām

(tripšu un lapu alotājmušu ierobežošanai)

īp/m²

Iepakojums/m²

Lietošanas biežums, intervāls

1 000 milj. īp.

1 250 milj. īp. (5×250)

Vispārējai izlaišanai

125 000

8 000

10 000

Želeju izšķīdina ūdenī – 1000 l/ha, 1x nedēļā
Invāzijas perēkļos

250 000

4 000

5 000

Želeju izšķīdina ūdenī – 1000 l/ha, 2-3 x ar 7 dienu intervālu


Lietošana

Trūdodu dzimtas kaitēkļu ierobežošanai substrāts ar Steinernema feltiae darba suspensiju jāapstrādā pēc iespējas ātrāk pēc sēšanas vai spraudeņu izpiķēšanas – daudzas augu kultūras pirmajās sešās veģetācijas nedēļās ir visjūtīgākās pret trūdodu bojājumiem. Lēnāk augošām kultūrām apstrādes ieteicams atkārtot pēc 6 nedēļu intervāla. Ja apstrāde ir novēlota, var paiet 2-3 nedēļas kamēr kaitēkļu (pieaugušo, lidojošo īpatņu) daudzums jūtami samazinās.

 

Tripšu kārtas kaitēkļu ierobežošanai Steinernema feltiae darba suspensiju miglo pa lapām. Jāraugās, lai lapas paliktu mitras vismaz 2 stundas un labākai saķerei ar lapu virsmu ieteicams suspensijai pievienot mitrināšanas aģentu. Apstrādi pa lapām ieteicams veikt vakarā un izslēdzot ventilāciju siltumnīcā. Nematoes ir jūtīgas pret izžūšanu!

Alotājmušu dzimtas kaitēkļu attīstība norit augā, kas daļēji tos pasargā no ārējas iedarbības. Apstrāde ar Steinernema feltiae ir efektīva, ja apstrādei ir pakļauti alotājmušu pieaugušie īpatņi, laikā, no brīža, kad muša pamet kūniņu, līdz olu dēšanai. Ja alotājmušu populācija attīstās sinhroni (vienmērīgi), tad pietiek ar vienu apstrādi, ja mušas attīstās asinhroni (lēcienveidīgi), tad nepieciešamas vairākas apstrādes ar nedēļas intervālu.

Nepieciešamais mikroklimats

Steinernema feltiae labi jūtas mitrā, siltā augsnē vai substrātā, 15-20°C temperatūrā. Ja t° ir zemāka par 10°C vai paceļas virs 30°C, nematodes zaudē aktivitāti. Pārlieku mitras vietas un vietas, kur attīstās aļģes, nav vēlamas, jo tās ir vietas, kas veicina trūdodu attīstību. Nematodes ir jutīgas pret UV gaismas stariem – pēc iespējas jāizvairās no darba suspensijas ekspozīcijas tiešos saules staros.

 

Uzglabāšana

Produkts jāglabā, 2-6°C temperatūrā, tumsā. Glabāšanas beigu termiņš norādīts uz iepakojuma.

Jutīgums pret ķīmiskajiem augu aizsardzības līdzekļiem

Nematodes nav jūtīgas pret lielāko daļu pesticīdu (izņemot pret nematicīdiem), tādēļ tās iespējams iestrādāt tvertnes maisījumos. Par nesaderību ar konkrētu pesticīdu interesēties pie ražotāja/izplatītāja kā arī internetā: www.biobestgroup.com – sadaļā “side-effects manual

Produkta brošūra šeit.

Vairāk informācija no ražotāja mājas lapas var apskatīt spiežo šeit.

Vairāk informācijas par jaukšanu tvertnēs ar citiem līdzekļiem šeit.

Latvijas valsts augu aizsardzības dienestā reģistrēto etiķeti var apskatīt spiežot šeit.

Papildu informācija
Svars 0.1 kg
Apkaro

Alotājmuša

,

Tripsis

,

Trūdodiņš