YaraTMActisilTM darbīgā viela ir ar holīnu stabilizēta (orto) silīcijskābe, kura veidota no silīcija un holīna. Stabilizācija nodrošina, ka (orto) silīcijskābe saglabā mazu molekulmasu un tādēļ augi to var viegli absorbēt. Dažādu faktoru ietekmē tīra silīcijskābe ir nestabila un ātri tiek saistīta nešķīstošos savienojumos. Pievienojot holīnu un kalciju tiek uzlabota silīcija uzņemšana un tas ir efektīvākais veids kā augiem piegādāt silīciju. Tas savukārt nozīmē, ka ar nelielu devu YaraActisil ir iespējams nodrošināt auga nepieciešamību pēc silīcija.
Ir zināms, ka silīcijs ir ķīmiskais elements, kas labvēlīgi ietekmē fizioloģiskos procesus augā palielināta stresa apstākļos. YaraTMActisilTMpozitīvi ietekmē augu neskaitāmos veidos: tas stiprina augu nelabvēlīgos apstākļos, tādos kā sausums, pārmērīgs mitrums, aukstums, citu barības elementu pārmērīgs daudzums vai barības to trūkums. Silīcijs palielina fotosintēzes efektivitāti un asimilātu pārvietošanos. YaraTMActisilTM mehāniski stiprina auga audus, kas savukārt uzlabo sakņu sistēmas veidošanos, samazina gan slimību ieņēmību, gan gatavās produkcijas uzglabāšanas ilgumu un kvalitāti.
Pētījumi apstiprina, ka YaraTMActisilTM lietošana uzlabo ogu, augļu kvalitāti un transportēšanas izturību (piemēram, augļu stingrums, glabāšanas laiks), palielina produktivitāti un veicina augu izturība pret fizisku stresu (sausums, karstums).
Silīcijam ir pastarpināta ietekme uz iegūto ražu. Pētījumi apstiprina pozitīvu ietekmi uz mīksto augļu slimību ieņēmību un ražas uzglabāšanas ilgumu un kvalitāti. YaraTMActisilTM pagarina griezto ziedu uzglabāšanas ilgumu. YaraTMActisilTMpozitīvi ietekmē intensīvi noslogotu zālienu izturību, tādu kā intesīvi izmantoti stadioni un gofa laukumi. YaraTMActisilTM lietošana uzlabo paklājzālienu iegaušanu pēc uzklāšanas.
Lietošana
Avenes, upenes, krūmmellenes, dzērvenes: smidzinājumi ar katru nedēļu sākot no ogu aizmešanās.Smidzinājumu reizes: 4-6. Deva: 0,4 -1 l/ha. Ūdens daudzums 400 l/ha.
Zemenes: smidzinājumi katru nedēļu sākoties ziedēšanai. Smidzinājumu reizes: 4. Deva: 0,4 -1 l/ha. Ūdens daudzums 400 l/ha.
Kauleņu un sēkleņu augļaugi: (ābeles, bumbieres, ķirši, plūmes): smidzinājumi katras 7-10 dienas sākoties ziedēšanai. Smidzinājumu reizes: 4-8. Deva: 0,3 l/ha. Ūdens daudzums 400 – 1000 l/ha.
Dārzeņi: atklātā lauka un zem segumiem, tomāti, paprika, baklažāni, gurķi, kabači, ķirbji, u.c.
Smidzinājumi katru nedēļu sākot ar augļaizmetņu ieriešanos: Smidzinājumu reizes: 3-6. Deva: 0,4 l/ha. Ūdens daudzums 400 l/ha
Sīpoli: 1-2 smidzinājumi sākot no 5 loku stadijas. Deva : 0,5-1 l/ha. Ūdens daudzums 400 l/ha.
Lapu dārzeņi: visu veidu salāti. Smidzinājumi katru nedēļu sākoties lapu masas augšanai. Smidzinājumu reizes: 2-4. Deva: 0,4 l/ha. Ūdens daudzums 400 l/ha.
Krustziežu dzimtas dārzeņi: smidzinājumi nedēļu pēc pārstādīšanas. Smidzinājumu reizes: 2-4. Deva: 0,3 -1 l/ha. Ūdens daudzums 400 l/ha.
Burkāni: smidzinājumi 6 nedēļas pirms ražas novākšanas un atkārtot 10 dienas vēlāk. Smidzinājumu reizes 2. Deva: 0,4 -1 l/ha. Ūdens daudzums 400-1000 l/ha;
Dekoratīvās kultūras, grieztie ziedi: vispārēji 0,1 % barības šķīdums 3 reizes ar 10-14 dienu intervālu.
Rozes, gerberas: parādoties pumpuriem 0,1 % barības šķīduma smidzinājums. Atkārtot 1-2 dienas pirms griešanas.
Intensīvi izmantoti zālieni: 0,4-0,6 l/ha. Atkārtot pēc 10-14 dienām. Ūdens daudzums 400-600 l/ha.
Lietošanas veids
Lielākam efektam lietot kā labu mēslojumu smidzinot.
Actisil var arī pievienot A (kur kalcija nitrāts) barības šķīduma tankam.
Nejaukt koncentrāta tvertnēs, kur ir sērs vai fosfors!
Produkta sastāvs
Nosaukums | % |
Organiski stabilizēta ortosilīcijskābe | 2.0 % |
Silīcijs (Si) | 0.6 % |
Kalcija hlorīds | 9.0 % |
Ūdens | 35.0 % |
Iepakojums: 1L.